Fyri at síggja tínir prísir og keypa vørur, skalt tú stovna ein brúkara.
Stovna brúkaraKYOCERA MA2001w, Laser, Monoprint, 1800 x 600 dpi, Monokopiering, A4, Sort
KYOCERA MA2001w. Udskrivningsteknologi: Laser, Udskrivning: Monoprint, Maksimal opløsning: 1800 x 600 dpi. Kopiering: Monokopiering, Maksimal kopiopløsning: 600 x 600 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 600 x 600 dpi. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Produktfarve: Sort
| Multifunktionsbakke | Ingen |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ingen |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 150 ark |
| Manuel arkføder | Ja |
| Samlet inputkapacitet | 150 ark |
| Samlet outputkapacitet | 50 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed skanner |
| Maksimal scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Understøttede billedformater | BMP, JPEG, MMR, PNG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater | |
| Duplex scanning | Ingen |
| Scanningshastighed (sort) | 20 sider pr. minut |
| Scanningshastighed (farve) | 6 sider pr. minut |
| Scan til | E-mail, SMB, TWAIN, WIA |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Opvarmningstid | 20 sek./side |
| N-i-1 udskrivningsfunktion | Ja |
| Maksimal opløsning | 1800 x 600 dpi |
| Tid til første side (sort, normal) | 8 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Udskrivning | Monoprint |
| Duplex udskrivningstilstand | Vejledning |
| Økonomisk udskrivning | Ja |
| N-op-udskrivning | 2,4 |
| Strømforbrug (kopiering) | 345,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 705 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (udskrivning) | 341,1 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,23 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 3,3 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,4 W |
| Bluetooth | Ingen |
| Mobile udskrivningsteknologier | Kyocera Mobile Print |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9) | A4,A5 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9) | B5 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 65 – 105 g/m² |
| Duplex-funktioner | Ikke understøttet |
| Udskrivning af farver | Sort |
| Maksimal driftscyklus | 8000 sider pr. måned |
| HP segment | Hjemmekontor |
| Antal printpatroner | 1 |
| Udskiftningspatroner | TK-1248 tonerkit (1.500 pagina's) DK-1248 Drumeenheid (10.000 pagina's) |
| Oprindelsesland | Vietnam |
| Anbefalet arbejdscyklus | 200 – 500 sider pr. måned |
| Sidebeskrivelsessprog | GDI |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 700 Sider |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Processorserie | ARM |
| Lydtryksniveau (kopiering) | 51 dB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 MB |
| Lydstryksniveau (standby) | 28 dB |
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 450 Mhz |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 51 dB |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Knapper |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2,4 |
| Kopiering | Monokopiering |
| Maksimal kopiopløsning | 600 x 600 dpi |
| Maksimalt antal kopier | 99 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 20 – 400% |
| ID-kort kopi funktion | Ja |
| Maksimal kopieringsstørrelse | A4 |
| Duplekskopiering | Ingen |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| Pakkebredde | 454 mm |
| Pakkedybde | 404 mm |
| Pakkehøjde | 414 mm |
| Pakkevægt | 8,8 kg |
| Direkte udskrivning | Ingen |
| USB-port | Ja |
| Certificering | TÜV/GS, CE |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10,Windows 11,Windows 7,Windows 8,Windows 8.1,Windows Vista,Windows XP |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003,Windows Server 2008,Windows Server 2008 R2,Windows Server 2012 R2,Windows Server 2016,Windows Server 2019 |
| Fax | Ingen |
| Bredde | 370 mm |
| Dybde | 320 mm |
| Højde | 240 mm |
| Vægt | 6,2 kg |