Fyri at síggja tínir prísir og keypa vørur, skalt tú stovna ein brúkara.
Stovna brúkaraKYOCERA ECOSYS P2040dn, Laser, 1200 x 1200 dpi, A4, 40 sider pr. minut, Duplex udskrivning, Netværk klar
KYOCERA ECOSYS P2040dn. Udskrivningsteknologi: Laser. Antal printpatroner: 1, Maksimal driftscyklus: 50000 sider pr. måned. Maksimal opløsning: 1200 x 1200 dpi. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 40 sider pr. minut, Duplex udskrivning. Skærm: LCD. Netværk klar. Produktfarve: Sort, Hvid
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Papirindgangstype | Kassette, Papirbakke |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 250 ark |
| Maksimal kapacitetsydelse | 250 ark |
| Maksimal indgangskapacitet | 850 ark |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 250 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Maksimalt antal inputbakker | 3 |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 40 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Opvarmningstid | 15 sek./side |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Farve | Ingen |
| Udskriftshastighed (sort, normal kvalitet, A4/US brev) | 40 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 6,4 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Udskriftsopløsning sort | 1200 x 1200 dpi |
| Dupleks printfunktioner | Automatisk |
| Strømforbrug (slukket) | 0,1 W |
| Strømforbrug (normal) | 620 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 – 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,8 W |
| Strømforbrug (off) | 0,8 W |
| Strømforbrug (udskrivning) | 620 W |
| Strømstyrke | 220-240 |
| Frekvens | 50/60 |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 1,6 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 8 W |
| USB-kabel inkluderet | Ingen |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 3600 Sider |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Strømledning inkluderet | Ja |
| Bluetooth | Ingen |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Google Cloud Print, Kyocera Mobile Print, Mopria Print Service |
| Forberedt til netværk | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Ikke understøttet |
| Wi-Fi | Ingen |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Netværk klar | Ja |
| Flerfunktionsmagasin medietyper | Almindeligt papir |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Brugerdefineret mediebredde | 70 – 216 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 148 – 356 mm |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt | 60 – 220 g/m² |
| Duplex medievægt | 60 – 163 g/m² |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper, universalbakke | Almindeligt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9) | B5, B6 |
| Non-ISO udskriftsmediestørrelser | Lovligt, Bogstav eller brev (depending on the contex: the letter (bogstavet) a or wrote a letter (brev)) |
| Maksimal printstørrelse | 216 x 356 mm |
| Universalbakke, medie vægt | 60 – 220 g/m² |
| Duplex supporteret medie vægt | 60 – 163 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir |
| Medievægt på papirbakke | 60 – 163 g/m² |
| Udskrivning af farver | Sort |
| Maksimal driftscyklus | 50000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 1 |
| Udskiftningspatroner | TK-1160 (7.200 pagina's) |
| Sidebeskrivelsessprog | PCL 5e, PCL 6, PCL XL, XPS |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Farve på produkt | Sort, Hvid |
| Farveskærm | Ingen |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Certificering | TÜV/GS, CE |
| Indbygget display | Ja |
| Tekstlinjer | 2 Linier |
| Bredde | 375 mm |
| Dybde | 393 mm |
| Højde | 272 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Maksimal output- kapacitet | 250 ark |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Dupleks printning | Ja |
| Standard printersprog | PCL 5e,PCL 6,PCL XL,PostScript 3,XPS |
| Print farver | Sort |
| Antal printpatroner | 1 |
| Printteknologi | Laser |
| Farve | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Maksimal intern hukommelse | 256 MB |
| Processor frekvens | 800 Mhz |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Understøttede Linux operativsystemer | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 800 Mhz |
| Understøttede Windows operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac operativsystemer | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SD, SDHC |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 48,8 dB |
| Pakkebredde | 500 mm |
| Pakkedybde | 516 mm |
| Pakkehøjde | 400 mm |
| Pakkevægt | 18 kg |
| Energi-certificeret | Ja |
| Godkendelse | TÜV/GS, CE |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Standard grænseflader | Ethernet, USB 2.0 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Maksimal intern hukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Standard grænseflader | Ethernet, USB 2.0 |
| Direkte print | Ja |
| Standard input-kapacitet | 250 ark |
| Indgående papirtype | Kassette, Papirbakke |
| Maksimal input-kapacitet | 850 ark |
| Universalbakke, kapacitet | 100 ark |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433210 |
| Støjniveau, print | 48,8 dB |
| Bæredygtighedscertifikater | Blue Angel, ENERGY STAR |
| Bredde | 375 mm |
| Dybde | 393 mm |
| Højde | 272 mm |
| Vægt | 14 kg |