Fyri at síggja tínir prísir og keypa vørur, skalt tú stovna ein brúkara.
Stovna brúkaraTP-Link TL-SG116P, Ikke administreret, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Strøm over Ethernet (PoE), Kan monteres på væggen
TP-Link TL-SG116P. Switch-type: Ikke administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 16. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u. DC indgangsspænding: 9 V. Strøm over Ethernet (PoE). Kan monteres på væggen
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Protocol-based VLAN, Tagged VLAN |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| Port-spejlning | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Antal VLAN'er | 32 |
| Fuld duplex | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 – 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 – 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 – 70 °C |
| Varmeafgivelse | 490,55 BUT/t |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 – 90% |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Antal køer | 4 |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Hastighed for videresendelse | 23,81 Mpps |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Metal |
| Stabelbar | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 144,28 W |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 11,72 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.6 A |
| DC indgangsspænding | 9 V |
| Pakkebredde | 227 mm |
| Pakkedybde | 434 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Hurtig start guide | Ja |
| Pakkevægt | 2 kg |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Bredde | 286 mm |
| Dybde | 111,7 mm |
| Højde | 25,4 mm |