Fyri at síggja tínir prísir og keypa vørur, skalt tú stovna ein brúkara.
Stovna brúkaraTP-Link TL-SG1008P, Ikke administreret, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Fuld duplex, Strøm over Ethernet (PoE)
TP-Link TL-SG1008P. Switch-type: Ikke administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 8. Fuld duplex. MAC adresselabel: 4800 entries, Switch kapacitet: 16 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.11j. DC indgangsspænding: 48 V. Strømstik: DC-in-stik. Strøm over Ethernet (PoE)
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | IP subnet–based VLAN |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| VLAN kortlægningstype | 2:2 VLAN Mapping |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 100BASE-T |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Fuld duplex | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat6a |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11j |
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Hasselnød |
| LED-indikatorer | Fejl |
| Husmateriale | Polymer |
| Certificering | CE, FCC, RoHS |
| Luftflow retning | Luftstrømning bagfra-fremad |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 – 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 – 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 – 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 – 90% |
| Routing-protokoller | IP |
| IPv4 & IPv6 funktioner | IPv6 Telnet |
| Strømstik | DC-in-stik |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 8 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 8 |
| Kompatible hukommelseskort | MMC Mobile |
| Fiber optisk strømstik | LuxCis |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| MAC adresselabel | 4800 entries |
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 53 W |
| Indgangsstrøm | 1.25 A |
| DC indgangsspænding | 48 V |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Godkendelse | Automatisk VLAN |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS |
| DHCP funktioner | DHCPv6 client |
| Godkendelsestype | HWTACACS |
| Algoritmer for køplanlægning | SP |
| MAC adresse indtastninger | Blackhole MAC adresse indtastninger |
| Switch-type | Ikke administreret |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | Active PoE |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Pakketype | Kasse |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Fiber ethernet kabelteknologi | 40GBASE-LR4 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Bredde | 171 mm |
| Dybde | 98 mm |
| Højde | 27 mm |