Fyri at síggja tínir prísir og keypa vørur, skalt tú stovna ein brúkara.
Stovna brúkaraKYOCERA ECOSYS M5526cdw, Laser, Farveudskrivning, 1200 x 1200 dpi, A4, Direkte udskrivning, Sort, Hvid
KYOCERA ECOSYS M5526cdw. Udskrivningsteknologi: Laser, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 1200 x 1200 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 26 sider pr. minut. Kopiering: Farvekopiering, Maksimal kopiopløsning: 600 x 600 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 600 x 600 dpi. Fax: Monofaxing. Duplex-funktioner: Kopier, Fax, Udskriv, Scanne. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort, Hvid
| Strømforbrug (dvaletilstand) | 1 W |
| AC indgangsspænding | 220-240 V |
| AC frekvens | 50/60 Hz |
| Gennemsnitligt strømforbrug under print | 375 W |
| Gennemsnitligt strømforbrug under kopiering | 375 W |
| Strømforbrug (klar) | 41 W |
| Skærmdiagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Berøringsfølsom skærm | Ja |
| Fax opløsning (sort & hvid) | 400 x 400 dpi |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax kodningsmetoder | JBIG,MH,MMR,MR |
| Fax resolution (black & white) | 400 x 400 dpi |
| Modem hastighed | 33,6 Kbit/s |
| Dupleks skanningshastighed (farve) | 16 sider pr. minut |
| Dupleks skanningshastighed (sort) | 24 sider pr. minut |
| Skanningshastighed (farve) | 23 sider pr. minut |
| Niveauer i gråtoneskala | 256 |
| Understøttede billedformater | JPG,MMR,TIF |
| Understøttede dokumentformater | PDF,XPS |
| Optisk skanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Skanningstype | Fladvogn & ADF |
| Skan til | E-mail, FTP, SMB, USB |
| Skanningshastighed (sort) | 30 sider pr. minut |
| Skanningsdrivere | TWAIN,WIA |
| Skrifttyper inkluderet | 93 |
| Processor frekvens | 800 Mhz |
| Indbygget processer | Ja |
| Printteknologi | Laser |
| Colour printing | |
| Kopiering | Colour copying |
| Skanning | Colour scanning |
| Fax | Colour faxing |
| Aktiv brug (maks.) | 50000 sider pr. måned |
| Dupleks funktioner | Kopiere, Fax, Udskrive, Scanne |
| Print farver | Blå, Magenta, Gul |
| Dupleks printfunktioner | Automatisk |
| Bredde | 417 mm |
| Dybde | 429 mm |
| Højde | 495 mm |
| Vægt | 26 kg |
| Opvarmningstid | 29 sek./side |
| Udskriftshastighed (farve, normal kvalitet, A4/US brev) | 26 sider pr. minut |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Udskriftshastighed (sort, normal kvalitet, A4/US brev) | 26 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 9,5 sek./side |
| Standard printersprog | Microsoft XPS,PCL 5c,PCL 6,PCL XL,PostScript 3 |
| Tid til første side (farve, normal) | 10,5 sek./side |
| Maksimal output- kapacitet | 150 ark |
| Antal standard papirbakker | 1 |
| Maksimal antal papirbakker | 2 |
| Standard input-kapacitet | 250 ark |
| Indgående papirtype | Kassette, Papirbakke |
| Maksimal input-kapacitet | 550 ark |
| Universalbakke, kapacitet | 50 ark |
| Brugerdefineret mediebredde | 70 – 216 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 148 – 356 mm |
| Skan-medie vægt | 50 – 160 g/m² |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0…A9) | A4,A5,A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0…B9) | B5,B6 |
| Non-ISO udskriftsmediestørrelser | Lovligt, Bogstav eller brev (depending on the contex: the letter (bogstavet) a or wrote a letter (brev)) |
| Universalbakke, medie vægt | 60 – 220 g/m² |
| Medievægt, standard bakke | 60 – 163 g/m² |
| Duplex supporteret medie vægt | 60 – 120 |
| N-i-1 kopi funktion | Ja |
| Ændring af størrelse ved kopiering | 25 – 400% |
| Kopier programmeringsfunktion | Ja |
| Maksimal kopiopløsning | 600 x 600 dpi |
| N-in-1 copy function | Ja |
| N-i-1 funktion (N=) | 2, 4 |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Første side ud (sort, normal) | 8 sek./side |
| Kopieringsfunktion med ID-kort | Ja |
| Copy programming function | Ja |
| Første side ud (farve, normal) | 10 sek./side |
| Energi-certificeret | Ja |
| Godkendelse | TÜV/GS, CE, ISO 9001, ISO 14001 |
| Mobil printteknologi | Apple AirPrint,Google Cloud Print,Mopria Print Service |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Farve på produkt | Sort, Hvid |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Maksimal intern hukommelse | 1536 MB |
| Kompatible hukommelseskort | SD,SDHC |
| Standard grænseflader | Ethernet, USB 2.0, Trådløst LAN |
| Understøttede Windows operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.11 El Capitan,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede Linux operativsystemer | Ja |
| Støjniveau under kopiering | 47,1 dB |
| Støjniveau, print | 47,1 dB |